Türkiye'deki Bisiklet Parkurları

Dereköy Ormanları’nda bisiklet turları yapılmaktadır.


Kirmir Çayı Vadisi, Ankara Çayı Vadisi, Eğriova ve Benli Yaylaları, Karagöl, Mogan ve Eymir Gölü çevresi bisiklet turları yapmaya elverişli alanlardır.


Bölgede bisiklet kullanmayı sevenler için bisiklet turları düzenlenmektedir. Bu sayede hem Kapadokya’nın doğal güzellikleri keşfedilmekte hem de spor yapmanın keyfi yaşanmaktadır. Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan bisiklet turları için çeşitli güzergahlar bulunmaktadır. Ayrıca bisiklet yarışları da düzenlenmektedir.


Burç Ormanları, Dülük Ormanları ve İl merkezindeki l00. Yıl Atatürk Kültür Parkı içerisinde bisiklet turları yapma imkanı bulunmaktadır.


Kadırga Yaylası ve çevresindeki yaylalara bağlantı yolları ve arazi yapısı, Taşköprü Yaylası ve antik kentlere olan yol bağlantıları ile bisiklet turlarına uygun alanlara sahiptir.


Sır Baraj Gölü kıyaları bisiklet turları yapmaya elverişlidir.Sinop, Turizm açısından zengin potansiyel kaynaklara sahiptir. Doğal güzellikler ve tarihi eser yönünden oldukça zengindir. Zengin Orman örtüsü Karadeniz'deki uzun kıyısı, doğal kumsalları, yaylaları, mesire yerleri İl'in başlıca güzellikleridir. Sinop İli sürekli göç veren bir il olduğu için doğasında ve çevresinde hiç bir bozulma olmamıştır.


Murat Dağı’nda bisiklet turlarına elverişli doğal alanlar bulunmaktadır.


Kdz.Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği ve Bisiklet Federasyonu Zonguldak Temsilciliğince, Kdz.Ereğli çevresinde bisikletli doğa gezileri düzenlenmektedir. Ereğli-Armutçuk Gökçeler yönünde hem bisiklet gezisi için uygun eğime sahip yol hem de yol güzergahı boyunca tarihsel değerleri ve doğal güzellikleri görme olanağı bulunmaktadır.Potansiyel bir turizm alanı olan Kaçkar Dağları, dağ bisikleti faaliyeti ve motosiklet gezileri için de imkanlar sunar. Kendi organizasyonunuzu yapmak kaydıyla, yaylaların güzelliklerini, iki tekerin keyfiyle birleştirebilirsiniz. her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen bisiklet ve motosiklet severler yayla yollarını kullanarak kendi rotalarını çiziyorlar.


Harita Üzerinde Türkiye'deki Bisiklet Parkurları