Türkiye'deki Atlı Doğa Yürüyüşü Alanları

İlde, Saray ilçesi Ergene Vadisi’nde ve Şarköy ilçesi Ganos Dağları’nda atlı doğa yürüyüşü için oldukça elverişli parkurlar mevcuttur.


Pozantı ilçesi Güzergah; Armut Oluğu-Kızıldağ Yaylası Bitiş ve konaklama.


Sofdağı Yaylası, Hızır Yaylasında atlı doğa yürüyüşü yapılabilir. Ayrıca rekreasyon projesi yapılan Burç Ormanlarında atlı spor faaliyetlerinin yapılacağı parkur alanları bulunmaktadır.


Tomara Şelalesi, Kazıkbeli Yaylası ve Taşköprü Yaylası’nda, atlı doğa yürüyüşleri yapılabilir.


Binboğa Dağları, atlı doğa yürüyüşü yapmaya elverişlidir.


Sultan suyu Harası’nda yapılmaktadır.Kapadokya’yı at sırtında değerlendirmek ayrı bir eğlence ve hoş bir deneyimdir. Yörede yeni başlayanlar için binicilik dersleri verilmekte, at sırtında geziler düzenlenmektedir. Geziler sırasında doğallığını koruyan vadiler ve kültürlerini muhafaza etmiş köyler ziyaret edilmektedir. Kelime anlamı “Güzel Atlar Diyarı” olan Kapadokya’yı atlarla gezip görmek gerçekten sıra dışı bir turizm faaliyeti olmaktadır.


Akliman, Hamsilos, Abalı ve Sarıkum’daki orman içi alanlar, sahip oldukları yürüyüş parkurları ile doğa ve atlı doğa yürüyüşü yapılabilecek parkurlara sahiptir.


Daday'da buluan At çiftliğinde Atlı Doğa Yürüyüşü yapılmaktadır. Araç yaylaları atlı doğa yürüyüşü için son derece elverişlidir.Rize yaylaları arasında atlı doğa yürüyüşü yapılmaktadır. Yemyeşil doğası, temiz havası ve eşsiz manzarasıyla görenlere büyük bir seyir zevki veren yaylalar, atlı doğa yürüyüşü için önemli bir potansiyel oluşturmaktadır.


Harita Üzerinde Türkiye'deki Atlı Doğa Yürüyüşü Alanları