Eskişehir'deki Eğlence Turizmi Merkezleri

Sazova Parkı, Kütahya Yolu Sazova Mevkii’ndedir. Yaklaşık 400.000 m2lik alanı ile Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğini taşıyor.


Yapıldığı tarihten günümüze kadar birçok defa el değiştiren Atlıhan genel olarak, asıl amacının dışında kullanılmadı.


11 bin 500 m²’lik bir alan üzerine kurulan ve Carrefour-SA tarafından işletilecek olan Eskişehir’in en büyük hipermarketi, 1500 araçlık ücretsiz kapalı otoparkı, kafe ve restoranları, sinema, sergi ve konser alanları ile NEO, şehrin gelişim aksı üzerinde, farklı mimari çizgisi ile Eskişehirlilerin hayatına renk katıyor.


Eskişehir’e büyük bir canlılık katacak, alternatifli alışveriş merkezi olacak Özdilek Alışveriş Merkezi Tepebaşı Belediyesi sınırları içerisinde, Anadolu Üniversitesi karşısında, Hava Müzesinin karşısında bulunmaktadır.


Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi 1973 yılında 500 ortağın bir araya gelerek oluşturduğu bir iş yeri yapı kooperatifi olarak kuruldu. 1979 yılında merkezin inşaatına başlanıldı, iş yeri merkezi 1985 yılında işletmeye açıldı. 21 yıldır hizmet vermektedir.


150 Mağaza, toplam 1.100 araçlık kapalı ücretsiz otopark, 3M Migros hipermarketi cafe, fast food, retoran, ünlü markaların yer aldığı bay, bayan, çocuk tekstil mağazaları, 9 salonlu Cinemaximum sinemaları, ziyaretçilerine hizmet vermektedir.Kanatlı Alışveriş Merkezi 07 Şubat 2007 tarihinde hizmete açılmıştır. Açıldığı günden bu yana müşterilerini kazançlı ve keyifli alıverişi eğlence ile buluşturan Kanatlı AVM, Eskişehir'in kalkınması için de birçok sosyal sorumluluk ve kültürel organizasyona da imza atmıştır.


Tilia City Alışveriş Merkezi Eskişehir halkının alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamak ve buluşma noktası olmak için 2008 yılında hizmete girmiştir


Eskişehir’de bulunan tarihi “Yaş Sebze ve Meyve Hali Binası”nın restore edilmesi ile oluşturulmuş bir kültür-sanat merkezidir.Harita Üzerinde Eskişehir'deki Eğlence Turizmi Merkezleri