Neo Alışveriş Merkezi


Yıllık 7 milyon ziyaretçinin hedeflendiği NEO projesinde konusunda uzman kurumlarla işbirliği yapıldı. Merrill Lynch Global Principal Investments Group (ML GPI) ve Türkiye’deki proje geliştirme ortağı Krea Gayrimenkul’ün kurduğu Bosphorus Gayrimenkul Fonu (Bosphorus Real Estate Fund) tarafından satın alınan NEO, Krea Grup iştiraki Reval tarafından yönetiliyor.
Eskişehirlileri dünyanın en seçkin markalarıyla çağdaş bir ortamda buluşturan NEO’nuntemeli 2005 yılında atıldı. Eskişehir’in ilk alışveriş ve yaşam merkezi olan NEO, Tepebaşı Mahallesi'nde yaklaşık 50 bin m²’lik açık alana sahip arsa üzerine inşa edildi. 11 bin 500 m²’lik bir alan üzerine kurulan ve Carrefour-SA tarafından işletilecek olan Eskişehir’in en büyük hipermarketi, 1500 araçlık ücretsiz kapalı otoparkı, kafe ve restoranları, sinema, sergi ve konser alanları ile NEO, şehrin gelişim aksı üzerinde, farklı mimari çizgisi ile Eskişehirlilerin hayatına renk katıyor. 

Her gün saat 10.00 – 22.00 arasındahizmet veren NEO’da, Eskişehir’in en büyük mağaza zincirleri YKM, Mudo, LCW, FLO, Koton gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarından oluşan 100’ü aşkın mağaza, tüm ana bölgelere gün boyu hizmet veren ücretsiz müşteri servisleri, çocuklar için çeşitli oyuncak ve giyim mağazaları, 1500 kişi kapasiteli 9 adet sinema salonuna sahip Cinemars ile Eskişehir’e yeni bir boyut getiriyor.

Eskişehir’in ilk Yaşam ve Alışveriş Merkezi olan ‘Neo’ 2 Mart 2007 tarihinden beri faaliyette olup, 1Nisan 2007 itibariyle resmi açılışı gerçekleştirildi.

Neo Alışveriş Merkezi'nin Harita Üzerindeki Yeri