Esnaf Sarayı


Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi 1973 yılında 500 ortağın bir araya gelerek oluşturduğu bir iş yeri yapı kooperatifi olarak kuruldu. 1979 yılında merkezin inşaatına başlanıldı, iş yeri merkezi 1985 yılında işletmeye açıldı. 21 yıldır Eskişehir ve çevre illerden gelen müşterilere hizmet vermektedir.

Alışveriş Merkezi 3800 M2 alan üzerine kurulmuş olup 10 katlı bir yapıdan oluşmaktadır. Alışverş merkezinde 475 işyeri ,54 adet büro ve 11 sosyal tesis toplam 540 işyeri bulunmaktadır.

Sosyal tesis olarak restaurant , pastahane , kafeterya ,PTT merkezi, kapalı otopark , çocuk eğlence merkezi , mescid, güvenlik merkezi ve güv. Kamera odası , yangın ihbar ve kontrol merkezi , trafo ve jeneratör merkezi bulunmaktadır. 6 kat çarşı arası çift yönlü 8 adet yürüyen merdiven , 1 adet yük asansörü , 1 adet panoramik asansör ve Restaurant-Büro bölümüne ait 2 adet toplam 4 adet asansör çalışmaktadır. Ayrıca enerji kesilmelerinde acil kullanım için koridor ve sosyal tesisler için jeneratör grubu bulunmaktadır.

Esnaf Sarayı'nın Harita Üzerindeki Yeri