Denizli'deki Yaylalar

Buldan ilçesine uzaklığı 8 km.dir. Yolu asfalttır. Konaklama ve alt yapı hizmetleri ile alış-veriş imkanları vardır. Yayla geniş ve düz bir alandadır. ıçi sazlıkla kaplı bir gölü vardır. Çam ormanı ile çevrilidir.


Honaz ilçesine 10 km uzaklıktadır. Yolu topraktır, konaklama ve altyapı tesisleri yoktur. Etrafı tamamen çam ağaçları ile kaplı geniş düz arazide, Denizli ilinin bütünü ve Honaz ilçesinden Pamukkale'ye kadar olan kısmı tamamen görünür. Kaynak suları vardır.


Honaz ilcesine 3 km. uzaklıktadır. Yolu topraktır. Konaklama ve altyapı tesisleri yoktur. Etrafı çam ormanı ile kaplıdır.


Babadağ ilçesine uzaklığı 5 km.dir. Yolu stabilizedir. Konaklama ve alt yapı hizmeti yoktur. Yayla engebeli arazide olup, çam-kestane- ceviz ve benzeri ağaçlarla kaplıdır. Kaynak suları çoktur. Manzarası güzel, güvenli bir yerdir, yer yer turist çadırlarına rastlanır.


1100 m. rakımlı yaylada karaçam, kızılçam ve ardıç ağaçları mevcuttur. Elektrik, su, çadır, piknik alanları, Wc, duş, restoran, market, kasap ve çeşitli spor alanları gibi altyapı ve üst yapıları belediyesince tamamlanarak 2000 yılından bu yana iç turizme hizmet etmektedir.


Honaz ilcesine uzaklığı 5 km.dir. Yolu topraktır. Konaklama ve alt yapı tesisleri yoktur. Çevresi çam ormanları ile kaplıdır.Serinhisar ilçesine uzaklığı 12 km.dir. Yolu asfalttır. Elektrik, su, çadır, pinik alanları, tuvalet, duş, restoran, market, kasap ve çeşitli spor alanları gibi altyapı ve üst yapı eksikliği belediyesince tamamlanarak 2000 yılından bu yana turizme hizmet etmektedir. Suyu bol, ormanlarla kaplı, hafif engebeli bir yayladır. Yatağan Bıçak Festivali'nin bir bölümü burada yapılmaktadır.


Beyağaç ilcesine 15 km. uzaklıktadır. Yolu stabilizedir. Konaklama ve altyapı tesisleri yoktur. Engebeli bir araziye sahiptir. Yaylanın 10 km. kuzeyinde 1903m yükseklikteki Kartal Gölü çevresinde 1200 yıllık "Anit Ormanları" görülmeye değer yerler arasındadır.


Kapuz Mağarasının da yer aldığı bu yayla Çameli ılçesindedir.Çam ağaçlarıyla kuşatılmış bu yaylada bol su bulunmaktadır.İlçeye olan uzaklığı 17 km dir ve kuzey batısında bulunmaktadır. Yol boyunca yeşil orman, esrarlı bir sessizlik, bilinmeyene yolculuk etkiler. Bu yerleri başkalarından önce keşfetme zevkine ulaşmış hissine kapılırsınız.


Harita Üzerinde Denizli'deki Yaylalar