Bursa'daki Mesire Yerleri

Keles'e 5 km.uzaklıkta Orman İçi Dinlenme yeridir. Günlük kullanım kapasitesi 800 kişi/gün'dür.


Bursa’nın 12 km. uzağında, Uludağ’ın yamaçlarına yaslanmış birbirinden güzel köyler bulunmakta olup, bunlardan birisi de Cumalıkızık Köyü’dür. 15 hektarlık bir alan kurulan ve yaklaşık 270 dolayında evin yüzde 60’ında oturulan Cumalıkızık, 1987 yılında Bursa’nın Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşması ile Yıldırım Belediyesi sınırları içine alınmıştır.


Kestel'e 7 km. uzaklıkta bulunan bu köy orman içindedir, içerisinden nehir geçen doğal güzelliklere sahip bir köydür.


Orhangazi Belediyesince düzenlenerek halkın hizmetine sunulan Nadır Piknik alanı Hamzalı yolu üzerinde Çam ve Meşe ağaçları ile kaplı doğal su kaynağının bulunduğu mesire ve dinlenme yeridir.


Bursa’dan karayolu veya teleferik ile Sarıalan’a ulaşmak mümkündür. Ayrıca Sarıalan’dan Çobankaya’ya Telesiyej ile seyahat edilebilir. Kapasite: 250 çadır, 2000 kişi Yöredeki Tesisler: 2 adet kır gazinosu 10 adet Bungalow 26 adet baraka 5 adet hediyelik eşya satış dükkanı 1 adet sıhhi tesis Sağlıklı yaşam parkuru Cami Günü birlik kullanım alanı Çocuk oyun alanları


Günübirlik aktiviteler için tahsis edilmiştir. Kapasite: 1500 kişi Yöredeki Tesisler: 2 adet WC ÇeşmeBursa-Uludağ yolu üzerinde Bursa kentini kuş bakışı seyretme olanağına sahip olan yörede park yerleri, TCK'ca düzenlenmiş dinlenme yerleri bulunmaktadır.


Bursa'ya 6 km. Uzaklıkta Misi köyü yakınında bulunan Gümüştepe Orman İçi Dinlenme yerinin kapasitesi 2000 kişi/gün'dür.


Cumalıkızık Köyü : Tarihsel dokunun tümüyle korunmuş olduğu yerleşimde Osmanlı mimarisinin özelliklerini görmek ve incelemek olanağı bulunmaktadır.Harita Üzerinde Bursa'daki Mesire Yerleri