Ankara Yenimahalle'de Gezilecek Yerler

Ankara'da çalışmalarına başlanan temapark ve Hayvanat Bahçesi projesi yaklaşık olarak 2 milyon 300 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. Bu alanın 1 milyon 200 bin metrekaresi temapark, 940 bin metrekaresi hayvanat bahçesi ve 210 bin metrekaresi de 6 bin 500 araçlık otopark olacak. 100 bin metrekarelik yapay gölet ve içinde 120 metreye su atabilen fıskiyeler olacak. Park 3 bölümden oluşacak.


1998 yılından itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyaca ünlü sirk gösterileri Ankaralıların beğenisine sunmaktadır. Sirkte at, köpek, maymun ve dans gösterileri yapılmaktadır. Ayrıca jonglör, ip cambazları, akrobatlar ve palyaçolar gösteri yapmaktadır.


Varlık Mahallesi önünde ve Ankara Çayı üzerinde olup, Ankara'nın en eski köprüsüdür. 1222 yılında Selçuklu Hükümdarı I.Alaaddin Keykubat tarafından Ankara Valisi Kızılbey zamanında yaptırılmıştır. Bugün sağlam bir durumda bulunmakla beraber dar bir köprü oluşu ve bugünkü kullanılan geniş yolun dışında kalışı nedeniyle işlerliğini yitirmiştir. O zamanlarda Batı Anadolu'yu Ankara'ya bağlayan yolun üzerinde idi.Harita Üzerinde Ankara Yenimahalle'de Gezilecek Yerler