Kocaeli'deki Mesire Yerleri

Merkeze bağlı Bahçecik beldesinde bulunan Soğuksu Piknik alanı, bütün körfezi kapsayan manzarası, temiz havasıyla Kocaeli'nin hemen her yerinden vatandaşların, ağaçlar altında piknik yapmak için akın ettikleri bir mesire yeridir.


Gebze ilçesindeki bu orman içi dinlenme yerinde piknik alanı vardır.


Keltepe eteklerinde bulunan Maşukiye, il sınırları içinde önemli bir mesire yeridir. Temiz havası, alabalık çiftlikleri, orman içinden akan çağlayanlarla birlikte kestane, meşe, gürgen, ıhlamur, karaağaç, çınar ve meyve ağaçları arasındaki piknik yerleri, alabalık lokantaları, çiçek seraları ile bir doğa harikasıdır. Cilt ve mide hastalarının yararlandığı şifalı suları bulunmaktadır.Karamürsel ilçesi, Karapınar Köyü'ne bağlıdır. Bölgeye Karamürsel Jandarma Komutanlığı'nın karşısından çıkan Karapınar yolu takip edildiğinde 8 km. sonra ulaşılmaktadır. Başdeğirmen Mesire Alanı yeşillikler içinde anıtsal çınarların çevrelediği dereler boyunca devam eden sırtlarda doyumsuz manzaralı trekking sahalarına sahiptir. Altmış arabalık otopark alanı ile çocuk oyun sahaları, alabalık ve mangal türlerinin alternatif sunulduğu açık ve kapalı tesislerin yanında su sesiyle dinlenmek için ku


Gebze ilçesindeki bu orman içi dinlenme yerinde düzenlenmiş piknik alanı ve bir büfe bulunmaktadır.


Merkez ilçedeki bu dinlenme yerinde düzenlenmiş bir piknik ve çocuk oyun alanları bulunur.İl merkez ilçe sınırlarında, Bağçeşme mevkiindedir. Antik Çağa ait sur duvarları içinde, körfeze ait manzarası ve temiz havasıyla piknik yapmaya müsait bir düzenleme mevcuttur.


Kerpe Kandıra'ya 10 km, İzmit'e 50 km uzaklıkta masmavi deniziyle sırtını ormanlara dayamış şirin bir Karadeniz yerleşmesidir. Eşsiz kumsallara sahip Kerpe'de deniz kıyıdan 150 m öteye kadar sığdır. Zengin balık çeşidi, tertemiz çam havası ve doğai plaj­ları bulunan Kerpe son yıllarda hızla yapılaşmaya ve beton­laşmaya sahne olmaktadır.


Kandıra'ya 20 km uzaklıktaki Kefken, Karadeniz kıyısındaki yerleşimler içinde en gelişmiş olanıdır. Denizi, kumsalları ve çam ormanlarıyla Kerpe gibi vazgeçilemeyecek özelliklere sahiptir. Pembe kayalar ilginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken yerlerdendir.İzmit Merkez ilçe sınırları içerisinde, Kocaeli ilinin Kuzeydoğusunda, Umuttepe Mevkiindedir. İzmit-İstanbul eski karayolu üzerinde olan Kocaeli Kent Ormanı, şehir merkezine 12 km mesafede olup, ulaşımı oldukça kolaydır. Şehrin havasından ve gürültüsünden bunaldığınızda ailenizle rahatça gidebileceğiniz tam bir oksijen deposu ve tabiat harikası olan Kocaeli Kent Umuttepe Tıp Fakültesinin hemen arkasındadır.


Harita Üzerinde Kocaeli'deki Mesire Yerleri