Denizli Çal'daki Doğa Turizmi Merkezleri

Çal ilçesine bağlı Sakızcılar Köyü'nde yer alan şelale eşsiz bir tabii güzellik sergilemektedir. Ağlayan Kaya olarak bilinen şelale, 30 metre yükseklikten dökülmektedir. Yeşille suyun birleştiği şelalenin dibinde alabalık yetiştirilmektedir. "Hocanın Yeri" olarak bilinen yer ilçe halkı tarafından çok sevilen bir piknik yeridir.


19.10.2006 tarihinde Aydın KTVK Bölge Kurulu tarafından 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak tescil edilmiştir. Çal İlçesi, Çakırlar Köyü, bodrum Mevkii’nde bulunur. DoğaMağara traverten ocağında rastlanmıştır. Traverten alımları sırasında mağaranın içinde ve dış bölgesinde derin çatlaklar meydana gelmiştir. Bu çatlaklar hem dışında, hem içinden izlenebilmektedir.


Çal ilçesi Belevi köyü Büyük Malda mevkiindedir.


Kumral Mesireliği Çal ilçemizdedir.


Menderes vadisi ilginç güzellikler sunmaktadır.Büyük Menderes’in Değirmen Deresi mevkiinde“Hacı İsa Un Değirmeni”olarak bilinen ve 10 yıl öncesine kadar su değirmeni olarak çalıştırılan yerde değirmen kaldırılarak çok iyi bir düzenleme ile piknik mesire yeri haline getirilmiş ve bir işletme açılmıştır. Alabalık ve tandırın tadına varmak isteyenler için ideal bir yerdir.


İlçeye girişte sol tarafta yer alan bu mesire yeri çam ağaçları ile kaplı olup, yaz aylarında ilçe halkının piknik yeri olarak kullandığı bir yerdir.

Harita Üzerinde Denizli Çal'daki Doğa Turizmi Merkezleri