Denizli Acıpayam'da Gezilecek Yerler

Dodurgalar Keloğlan İni Mağarası Denizliye 60 km mesafedeki Acıpayam İlçesinin 18 km doğusundaki Dodurgalar Kasabasının 3 km batısındaki Mallı Dağın Doğu yamacında yer alır. Batı Anadolu ve Ege Bölgelerini Akdenize bağlayan Denizli-Antalya Karayolu bu mağaranın hemen yakınından geçmektedir. Toplam uzunluğu 145 m olup, yatay olarak gelişmiş geçit konumlu fosil bir mağaradır.


Acıpayam ilçesi Alacain Örenyeri, İzmir II Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından I. derece Arkeolojik Sit Alanı olarak kabul edilmiştir.


Acıpayam ilçesi Dodurgalar kasabasının Karadağ mevkiindedir


İlçe merkezine 1.5 km. mesafede bulunan ve 5 ha’lık alanı kaplayan evkara çamlığı orman içi dinlenme yerinde 80 kişilik kır lokantası, büfe, masa-bank, ocak, çocuk oyun alanı, otopark, wc, çeşme, gazino, küçük bir yüzme havuzu gibi tesisler mevcut ve yolu asfalttır.


İlçe merkezine 5 km. uzaklıkta olup, batı kesimindedir. Çam ormanları, meyve ağaçları, soğuk suları, temiz havası, yeşil manzarası ile önemli bir dinlenme yeridir ve yolu stabilizedir.


Acıpayam’ın batısında, ilçe merkezine 5 km. uzaklıktaki Alacain, soğuk suları, çam ağaçları ve temiz havasıyla ünlüdür.Harita Üzerinde Denizli Acıpayam'da Gezilecek Yerler