Zafer Plaza


Bursa’da 1997 yılında Torunlar Şirketler Grubu tarafından yapımına başlanan Zafer Plaza 9 Ekim 1999 yılında hizmete açılmıştır.
Bursa’nın Uluslararası standartlarındaki ilk alışveriş merkezi olan Zafer Plaza şehrin merkezinde olmanın avantajlarından kaynaklanan ulaşım kolaylığı ile Bursa’ nın en gözde ve vazgeçilemeyen alışveriş merkezidir. 
Mimar Faruk EŞİM tarafından tasarlanarak Bursa’nın otantik görünümünü bozmayan, gün ışığından yararlanma imkanına sahip olan çevreyle bütünleşen mimari yapısıyla 57.112 m²’lik inşaat alanına, 26.243 m²’lik kiralanabilir alana ve 625 araç kapasitesine sahiptir.

Bünyesinde bulundurduğu YKM'den, Teknosa'ya, Bimeks'ten, Mango' ya, MM Migros’ tan, Koton'a, Çocuk Oyun Merkezleri Jokerland ve Starpark’dan Food Courta, restoranlardan, kuru temizlemeye, kuaför salonundan, güzellik merkezine, banka'dan, veteriner kliniği ve 6 sinema salonundan oluşan Cinetech Sinemalarına kadar tüm ihtiyaçların bir arada bulunduğu Türk ve Dünya markalarından oluşan 120 mağazasıyla Bursa halkına hizmet vermektedir.

Zafer Plaza Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından 2000 yılının ‘En İyi Alışveriş Merkezi’ ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) / 2004 ‘Yılbaşı Tasarım Yarışması’nda da 2. lik ödülüne sahip bir alışveriş merkezi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

Zafer Plaza'nın Harita Üzerindeki Yeri