Vialand

Via Properties ve Gürsoy Group ortak girişimiyle yapımına 2011 Eylül ayında başlanan, farklı bir konseptle Türkiye’nin ilk uluslararası mega tema parkı, gösteri merkezi ve alışveriş merkezini bir arada sunan Vialand, İstanbul’un kalbi Eyüp’te inşa edildi. Alışveriş ve eğlencenin gerçek adresi olmayı hedefleyen Vialand ziyaretçilerine kapılarını açtı.

1 milyar 150 milyon TL’lik yatırım bedeliyle Vialand, Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 600.000 m²’lik arazi üzerinde yükseliyor. Kuzeyinde TEM Otoyolu ve güneyinde ise E5 Karayolu yer alan proje, konsepti açısından dünyada bir ilk olmayı başardı. 100’e yakın futbol sahası büyüklüğündeki Vialand, alışveriş caddeleri bünyesindeki 110 bin m2 kiralanabilir ticari alanı, 4500’ü kapalı, 3500’ü açık olmak üzere toplamda 8000 araçlık otopark kapasitesi ve hedeflediği geniş marka yelpazesiyle her yaş ve zevk grubuna uygun alternatifler sunuyor. Vialand mega eğlence parkının girişindeki 2000 m2’lik alanda tüm görkemiyle yükselen Şato, ziyaretçilerine masal dünyasının kapılarını aralarken, eski İstanbul’un günlük yaşamını günümüze taşıyan ana caddesi ile farklı mimari özellikler de sunuyor.

Türkiye’nin küresel boyuttaki yeni ve güçlü imajına katkı sağlayacak olan Vialand, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar gibi komşular ve yakın bölgeler açısından, yükselen yıldız konumundaki İstanbul’u çok önemli bir cazibe merkezi haline getiriyor. Günümüzde küresel çapta önemli bir alışveriş ve eğlence merkezi haline gelen İstanbul, bu özelliğini destekleyen ve kente çok önemli katkılar sunan Vialand ile, New York, Londra ve Paris gibi diğer dünya kentleriyle yarışır hale geliyor. Proje ile birlikte yıl içerisinde 30 milyonluk insan hareketi yaşanması bekleniyor. Vialand’in ayrıca İstanbul’u ziyaret edecek yerli ve yabancı turist sayısını yüzde 15 oranında artıracağı öngörülüyor.

100 bin metrekare büyüklüğündeki Gösteri Merkezi ise içinde; 10 bin kişilik konser alanı, geniş yeşil alan ve büyük ölçekli kitlelere hitap edecek daha birçok aktivite alanını barındırıyor.