Karanlık Kanyon

Dünyanın ikinci büyük kanyonunun ülkemizdeki, Erzincan ilinin Kemaliye İlçesi'ndeki Karanlık Kanyondur. Kemaliyelilerin 100 yıldan fazla süren çabaları sonunda 2002 yılında tamamlanmıştır. Taşyolu kanyona paralel bir şekilde uzanır ve çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırır.  

Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri, her turlu doğa ve su sporu yapmak Kemaliye'ye bekliyor.

Kemaliye ilçesinde Karasu Nehri baraj gölünde düzenlenen bot safari büyük ilgi görüyor 8 kilometrelik parkurda Karanlık Kanyon Vadisi’ni yakından izlemek için yaklaşık 1 buçuk saat suda ilerleyen davetliler, yüzlerce metre yüksekliğindeki sarp kayalıkların arasında ilçenin doğal güzelliklerine de hayran kalıyor.

Birbirinden heyecanlı doğa sporları yarışmalarının yanı sıra farklı gösterilerinde yapıldığı festivale yurt içinden ve yurt dışından birçok davetli katılıyor. Gün boyunca İlçe civarından geçen Karasu Nehri baraj gölünde düzenlenen bot safari büyük ilgi görüyor 8 kilometrelik parkurda Karanlık Kanyon Vadisi’ni yakından izlemek için yaklaşık 1 buçuk saat suda ilerleyen davetliler, yüzlerce metre yüksekliğindeki sarp kayalıkların arasında ilçenin doğal güzelliklerine de hayran kalıyor.  Bot gezisi sırasında bol bol fotoğraf çekme imkanı da bulunuyor.  

Karanlık Kanyon Fotoğrafları