Mogan Parkı

644.979 m2 alan üzerine kurulmuştur. Büyük çoğunlukla açık, yarı açık mekanlar zinciri içinde yapılan alan içerisinde dinlenme, piknik, eğlence yerlerinin yanı sıra sportif ve kültürel faaliyet alanları da bulunuyor.

Düzenlenen alan içerisinde piknik alanları, asma köprülerle ulaşılan marina adası, ahşap kıyı yolu, koşu ve yaya yolları, çocuk oyun alanları, özürlü çocuklar oyun alanı, istasyonlu koşu pisti, 3 adet tenis kortu, 2 adet mini futbol sahası ve basketbol sahaları bulunuyor.

Rekreasyon alanındaki binicilik merkezi, spor merkezi, Mogan Gölü Araştırma Merkezi, deniz feneri binası, kayıkhane, su deposu, çeşitli kafeteryalar, danışma binaları, wc binaları, tenis, golf, kaykay ve bisiklet kulübü binaları hizmete hazır.

Mogan Gölü'nün Haymana yolu kıyı şeridinde yer alan bölgeye, yaklaşık 4 kilometrelik ahşap platform sahil yürüyüş yolu yapılarak, yol üzerine 3 adet seyir terası ve 400 oturma bankı yerleştirildi.

Başkentliler deniz özlemlerini Gölbaşı'nda giderecek. Mogan göl kıyısında yapılan 25 metre yüksekliğindeki deniz fenerinin balkonundan gölün tüm güzelliği izlenebilir. Akşamları, fenerin tepesine takılan lazer sistemi ile gölün yüzeyi aydınlatılacak.

Mogan gölüne hakim bir tepede ise, bölge halkı ile tüm Başkentlilerin yararlanabileceği 3000 kişilik bir anfi tiyatro ve 1000 kişilik modern bir nikah salonu bulunur.

Mogan Parkı'nın Harita Üzerindeki Yeri