Altınpark


Doğu Akdeniz ülkeleri arasında yılın parkı seçilen Altınpark 640 bin metrekarelik bir alan üzerinde, %85'ini yeşil alan ve gölet
düzenlemeleri, %15'ini de yapılar ve meydanların oluşturduğu Altınpark, halihazırda Ankara'mızın su, yeşil, çiçek, eğlence, gezinti, spor ve fuar adası olarak en büyük rekreasyon alanıdır.

1977 yılına kadar golf kulübü olarak kullanılan bu alanın 1985 yılında açılan yarışmada birinci gelen projenin uygulanması ile bugünkü Altınpark ortaya çıkmıştır. Altınpark, bünyesinde oluşturduğu sosyal tesis ve etkinliklerle modern bir park olmanın yanı sıra Türkiye'de birçok ilki barındırmaktadır.

Bilim Merkezi, uluslararası standartlarda fuar ve kongre merkezi, anaokulu ve yaz okulu, yine uluslararası standartlarda olimpik yüzme havuzu, büfe ve lokantaları, müzikli ve ışıklı su gösterileri, oyun ve eğlence alanları, göl kıyısındaki anfileri, kayıkları, çarpışan botları, elektrikli gezinti arabaları, mini gezinti treni, atları, atlı arabaları, otoparkları ile Altınpark'ta hayatın bütün renklerini bulabilirsiniz. . .  

Bütün bu güzellikleri huzur içinde yaşayabilmeniz için Altınpark'ın özel güvenlik sistemi 24 saat görev başındadır.

Altınpark'nin Harita Üzerindeki Yeri